Copyright © 2017 by Rypáček Luboš  ·  Všechna práva vyhrazena  ·  Desing by VIRrrrrus
KLÍČOVÉ CENTRUM LERY
.
.
.
.
.
Systémy generálního klíče


Systém centrálního (generálního) klíče se používá především pro zabezpečení správních a kancelářských budov, společností,  hotelů, škol, sportovních areálů atd. na vysoké úrovni. Tento systém je vhodný tam, kde je jinak zapotřebí velké množství často používaných různých klíčů a komplikuje to pravidelnou častou správu objektu, což způsobuje nepřehlednost a nedostatečnou ochranu majetku.

Systém generálního klíče umožňuje redukci počtu klíčů, a znemožní tak pohyb neoprávněných osob i v časové době, kdy objekt není střežen. Systém centrálního klíče zruší používaní neregistrovaných duplikátů stávajících klíčů a odstraní jejich vydávání !!!

Centrální klíč odemyká všechny dveře v daném objektu, každý podřízený systémový klíč má přesně definována vstupní oprávnění do určených dveří v takovém systému. Vstupní oprávnění jednotlivých systémových klíčů se určuje předem v daném uzamykacím plánu.

Bezpečnostní vložky a zámky EVVA jsou certifikovány NBÚ ČR pro systémy generálního klíče v nejvyšší 4. bezpečnostní třídě dle ČSN ENV 1627 a mají patentově chráněné nekopírovatelné klíče.

Výběr typů zámkových vložek se určuje nejen dle složitosti potřebného zabezpečovacího systému a bezpečnostních rizik, nýbrž i dle přání nebo náročnosti zákazníka. Systém generálního klíče může obsahovat nábytkové zámky,  visací zámky anebo přídavné zámky EVVA.

Pro systémy centrálního klíče se užívají speciální podélné profily klíčů, odlišné od profilů samostatných zámkových vložek. Systémy EVVA jsou variabilní. Pro případ potřeby, či změny oprávnění lze zámkové vložky přestavět či doplnit o potřebné klíče. Zámkové vložky EVVA lze též sjednotit na jeden centrální klíč včetně visacích zámků.

Duplikáty klíčů jsou dostupné jen u výrobce těchto systémů přímo v autorizovaném servisu po předložení originální bezpečnostní karty.

Generální klíč ( GHS ), odemyká veškeré dveře v daném systému. To je hlavní předností. Generálnímu klíči jsou podřízené všechny ostatní klíče, ( HS-1, HS-2 ), jim jednotlivé skupinové klíče,( G-1, G-2, atd. ), které odemykají všechny dveře ve své dané skupině